Şehitler Hakkında Açıklamalar

Dılşad Kobani -Xelil Süleyman

Halkımıza ve Kamuoyuna!

Kürdistan Özgürlük Mücadelesi, bir halkın özgürlüğünün sağlanması uğrunda büyük bedeller ödemiş ve bunun yarattığı değerler sonucu bu gün önemli bir aşamaya gelmiştir. Özgürlük için gösterdiğimiz tüm duyarlı ve itinalı yaklaşımlarımız her zaman TC ordusu tarafından bir zayıflık olarak algılanmış ve saldırı aralıksız sürdürülmüştür. Hareket olarak özgürlük için fedaileşen bir halk gerçekliği ortaya çıkaran bir hareketin zayıfladığını düşünmek büyük gaflet ve kendini kandırmaktır. Özgürlük mücadelemiz tüm zamanlardan daha güçlü olarak bu dönemi karşılamıştır. Bu gün hareketimiz ve gerilla güçlerimiz her zamankinden daha büyük bir gelişme sağlayarak özgürlük için gereken bedeli ödemeye hazırdır.

Özgürlük için yürüttüğümüz mücadelemizde Batı Kürdistan halkımızın ve yiğit evlatlarının büyük kahramanlıkları özgürlük tarihimizin destansı sayfalarına yazmıştır. Bu uğurda yüzlerce yoldaşımız büyük kahramanlık ve fedakarlık göstermiştir. 1975 yılında Kobani de doğup büyüyen Dılşad Arkadaş, erken yaşta mücadele ile tanışır. Kurumuş bir sistem ve onun tüm baskılarına öfkesi gün be gün gelişir. Bu duruma sessiz kalınması onun nefessiz bırakmaktadır. Özgürlüğün havasını solumanın zamanı gelmiştir. 1995’te mücadelemizin kızgın savaş yıllarında isyanını özgürlük alanlarında var olmakla sağlar. Onun için Kürdistan dağlarını tanımak ve bütünleşmek o kadar hızlı olmuştur ki; çünkü hayaliyle tutuştuğu alanlarda ulaşmıştır. Artık nefessiz değildir. Temiz ve özgür benliği sağlayan havayı solumaktadır. Bir çok alanda kalan Dılşad Arkadaş ilk gerilla yıllarını Metina ve Zap alanlarında geçirir. 1997 yılında Zap alanımızdaki operasyonda yaralanır. Bu onun için dağlarda olmanın doğal bir halidir. Ve zorluklarla dolu, çetin bir mücadele sürecini Zağroslar da kalarak gösterir. Xinere ve Xakurke alanlarında da birçok çalışmaya fedakarlıkla katılır. Dıldaş Yoldaşta yılların oluşturduğu güçlü tecrübe ve deneyim bir çok çalışmayı rahatlıkla yürütmesini sağlar ve yoldaşlarına destek olmasını en içten duygularıyla sergiler. Aldığı eğitim onda olgun bir militanlaşmayı yaratır.

Yürüttüğü tüm çalışmaları özverili olarak ele alan Dılşad Arkadaş Xakurke de düşmanın havan ve obüs saldırısı sonucu şehitler kervanına katılır. Militanlığı ve Yoldaşlığıyla gurur duyduğumuz Dıldaş Yoldaşın şahadeti karşısında saygıyla eğiliyoruz.

3 Kasım 2010

HPG Anakarargah Komutanlığı

Kategori: Açıklamalar