Şehitler Hakkında Açıklamalar

TC Ordusu İmha Amaçlı Saldırılarında Israr Ediyor

Halkımıza ve Kamuoyuna!

1 Mart 2011 günü genel hareketimiz tarafından yapılan açıklama da tek taraflı eylemsizlik sürecinin sonlandırılmasına rağmen; TC devleti güçleri tarafından operasyonlar ve saldırılar yapılmadıkça tek bir saldırı yapmayacağımızı alenen deklere etmiştik. Ne var ki TC devleti tüm eylemsizlik süreci boyunca takındığı saldırgan tutumunu bu kez de sürdürmüştür.

En son 14 Mart 2011 gününde alanlarımıza saldırı amaçlı operasyon ve pusularda bulunmuştur. Bu saldırı ve pusu sonucunda 14 Mart 2011 günü akşamı, saat 21.00 sıralarında göreve giden bir grup yoldaşımızı hareket halindeyken, Gabar alanının Çiya Bızına mıntıkasının Dola Kudre vadisinde pusuya düşürerek 3 yoldaşımızı şehit düşündürmüşlerdir. Pusuya düşürülen gerillamız iki gün boyunca tüm teknik ve sayı dengesizliklerine rağmen direnmişlerdir. Ancak TC devletinin yoğun teknik kullanması sonucu 3 yoldaşımız kahramanca çarpışarak şehitler kervanına katılmışlardır.

Önderliğimizin çağrısı üzerine savunma konumuna geçen güçlerimiz haince bir saldırıya uğramış, Newroz arifesinde şehit düşürülmüştür. Newroz arifesinde bu arkadaşlarımızın şehit düşürülmesi, Erdoğan’ın Dehak gibi Kürt gençlerinin kanını bir vampir gibi emmek istediğini açıkça ortaya koymuştur. Newroz ile yine Çağdaş Kawaların balyozlarıyla ezilecek, Mübarek gibi oda yıkılacaktır. Kürt gençleri şehit düşen bu yiğit gerillaların silahlarını yerde bırakmayacaktır. Biz de HPG olarak bu yiğit arkadaşlarımın intikamlarını alacağız. Tekrardan şehitlere ve Önderliğimize sözümüzü yineleyeceğiz.

Kod Adı: Nurhak Çiya

Adı ve Soyadı: Halit Dağ

Doğum Yılı ve Yeri: 1980 / Ömerli, Mardin

Anne – Baba Adı: Fadime – Recep

Katılım Yılı ve Yeri: 1998 / Mardin

Şahadet Tarihi ve Yeri: 14 Mart 2011 / Güçlükonak , Şırnak

 

Nurhak Çiya - Halit Dağ

 Nurhak Çiya-Halit Dağ isimli yoldaşımız küçük yaşlarda evlendirildikten sonra 1998 yılında gerilla saflarına katılmıştır.

 İlk geldiği ve uzun süre çok büyük değerler yarattığı Haftanin alanıdır. Uzun bir süre önemli deney ve tecrübeler kazandıktan sonra savaşın en sıcak alanı olan Botan sahasına geçmiştir. Botan'da uzun süre kalacağı alan ise büyük komutan Agitlerin, Erdalların ve de adılların diyarı olan Gabar’dır.

Nurhak yoldaşımız çalışkanlığı, girişkenliği, atikliğinin yanı sıra cana yakınlığıyla, sempatik duruşu ve yoldaşlığın en seçkin militanlığıyla her zaman özgürlük saflarında yoldaşlarının gönlünü fetheden bir yoldaş olmuştur. Nitekim bundan dolayıdır ki o bir alana gitmişse o alanda yoldaşları onu kolay kolay çıkmasına izin vermemişlerdir. Çünkü onun kendine has bir cana yakınlığı söz konusudur. Yoldaşlarına hizmet, yoldaşlarına sevgi beslemek onunla özdeş olmuş sözcüklerdir. Bunun için o en büyük hizmetin yoldaşlara ve halka yapılan olan hizmet diyerek amansız kendini her işe katan biri olarak tüm zamanlarda yoldaşlarının gönlünde yerini alacaktır. Bir komutan olarakta en önde anılacak ve yad edilecek bir yoldaş olarak mücadele tarihimizde yerini alacaktır.

21 Mart 2011

HPG Anakarargah Komutanlığı

Kategori: Açıklamalar