Şehitler Hakkında Açıklamalar

Tüm İnsanlığı Yüreğine Sığdıracak Kadar İnsanlığa Sevdalı Olan Bir Yoldaştır

Halkımıza ve Kamuoyuna!
1 Mart 2011 günü genel hareketimiz tarafından yapılan açıklama da tek taraflı eylemsizlik sürecinin sonlandırılmasına rağmen; TC devleti güçleri tarafından operasyonlar ve saldırılar yapılmadıkça tek bir saldırı yapmayacağımızı alenen deklere etmiştik. Ne var ki TC devleti tüm eylemsizlik süreci boyunca takındığı saldırgan tutumunu bu kez de sürdürmüştür.

En son 14 Mart 2011 gününde alanlarımıza saldırı amaçlı operasyon ve pusularda bulunmuştur. Bu saldırı ve pusu sonucunda 14 Mart 2011 günü akşamı, saat 21.00 sıralarında göreve giden bir grup yoldaşımızı hareket halindeyken, Gabar alanının Çiya Bızına mıntıkasının Dola Kudre vadisinde pusuya düşürerek 3 yoldaşımızı şehit düşündürmüşlerdir. Pusuya düşürülen gerillamız iki gün boyunca tüm teknik ve sayı dengesizliklerine rağmen direnmişlerdir. Ancak TC devletinin yoğun teknik kullanması sonucu 3 yoldaşımız kahramanca çarpışarak şehitler kervanına katılmışlardır. 
Önderliğimizin çağrısı üzerine savunma konumuna geçen güçlerimiz haince bir saldırıya uğramış, Newroz arifesinde şehit düşürülmüştür. Newroz arifesinde bu arkadaşlarımızın şehit düşürülmesi, Erdoğan’ın Dehak gibi Kürt gençlerinin kanını bir vampir gibi emmek istediğini açıkça ortaya koymuştur. Newroz ile yine Çağdaş Kawaların balyozlarıyla ezilecek, Mübarek gibi oda yıkılacaktır. Kürt gençleri şehit düşen bu yiğit gerillaların silahlarını yerde bırakmayacaktır. Biz de HPG olarak bu yiğit arkadaşlarımın intikamlarını alacağız. Tekrardan şehitlere ve Önderliğimize sözümüzü yineleyeceğiz.

 

Kod Adı: Şindar Eser 
Adı Soyadı: Halime Baş 
Doğum Yılı ve Yeri: 1984 / Mardin 
Anne – Baba Adı: Gulê – Mahmut 
Katılım yeri ve yeri: 1999 / Mardin 
Şahadet Tarihi ve Yeri: 14 Mardin 2011 / Güçlükonak , Şırnak

 

 

Şindar - Halime Baş

Şindar yoldaş eski bir gerilla olarak oldukça önemli deneyler kazanarak Botan sahasına oradan da Gabar alanına geçmiştir. Birçok alanda komutanlıkta yapan Şindar yoldaşımızın en belirgin olan özelliği mütevazi oluşudur. O adeta tüm insanlığı yüreğine sığdıracak kadar insanlığa sevdalı olan bir yoldaştır. Onun emekçiliği mücadele içerisinde dillere destandır. Fedakâr oluşunun yanı sıra kadın tanrıça kültüründe gelen bir yoldaş olarak hem canlı hem de girişken bir kadın militandı. Yaşam duruşu her zaman militanlık ölçülerinde seyreden Şindar yoldaş bu duruşuyla da yoldaşlarında saygı uyandıran bir yoldaştı. 
Şindar yoldaş derken bir de tüm yoldaşlarının aklına sürekli güler yüzlü melek insanın gelmesi boşuna değildir. Çünkü o en büyük zorluklar altında da her zaman yüreklere su serpen bir gülüşle tüm zorlukların üstesinde gelen bir kişilikti. 
Yurtsever ve onlarca şehidi olan bir aileden gelen Şindar yoldaş, her zaman yurtsever ailesine ve halka bağlı kalmanın yolunu şehit yoldaşlarına güçlü bağlı kalarak yaşam

21 Mart 2011
HPG Anakarargah Komutanlığı

Kategori: Açıklamalar