Şehitler Hakkında Açıklamalar

Devrimci Operasyonun Fedai Neferlerini Saygıyla Anıyoruz

Basına ve Kamuoyuna!

21 Kasım 2023 günü yaptığımız açıklamada; 20 Kasım günü Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalci Türk ordusuna yönelik kapsamlı bir devrimci operasyon gerçekleştirildiğini, bu devrimci operasyonda 49 işgalcinin cezalandırıldığını, onlarca mevzi ve düşman çadırının da imha edildiğini belirtmiştik. Açıklamamızda bu devrimci operasyona öncülük eden Ciwan ve Andok yoldaşlarımızın fedaice düşmanın üzerine yürüyerek savaştığını ve şehadete ulaştığı bilgisini yurtsever halkımız ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu devrimci operasyona öncülük eden Botan yoldaşımız da yaşanan çatışmalarda ağır yaralanmış, yoldaşlarının yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehadete ulaşmıştır.

Fedailik çizgisinin yılmaz savaşçıları, değerli Apocu militanlar Ciwan, Andok ve Botan yoldaşlarımız gerçekleştirdikleri başarılı devrimci operasyonla işgalci Türk ordusuna en ağır darbelerden birini vurarak halkımızın özgürlük tarihindeki yerini aldılar. Fedailiği yaşam biçimi haline getiren Ciwan, Andok ve Botan yoldaşlarımız mücadelelerinin her anlarını büyük zaferler kazanmaya adayarak yaşadılar. Gerçekleştirdikleri son devrimci operasyonla gerillanın kudretini dosta ve düşmana göstererek mücadelelerini zirvede tamamlamayı başaran bu yoldaşlarımız, biz geride kalanlara daha fazla mücadele etmenin talimatı oldular.

Şehitler Partisi PKK’nin kuruluş yıl dönümünün öngünlerinde fedaice savaşarak şehitler kervanına katılan Ciwan, Andok ve Botan yoldaşlarımızın açtığı yolda tereddütsüzce yürüyeceğimizin ve amaçlarını mutlaka başaracağımızın sözünü veriyoruz. Bu temelde başta değerli aileleri olmak üzere tüm yurtsever Kurdistan halkımıza başsağlığı diliyoruz.

Şehadete ulaşan yoldaşlarımızın kimlik bilgileri şöyledir:

Kod Adı: Ciwan Welat
Adı Soyadı: Fatih Bulut
Doğum Yeri: Mêrdîn
Anne – Baba Adı: Medine – Ali
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Kasım 2023 / Zap

Ciwan Welat – Fatih Bulut

Kod Adı: Andok Adil
Adı Soyadı: Ramazan Bilal
Doğum Yeri: Efrîn
Anne – Baba Adı: Esmahan – Fevzi
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Kasım 2023 / Zap

Andok Adil – Ramazan Bilal

Kod Adı: Botan Raperîn
Adı Soyadı: Sait Songülalp
Doğum Yeri: İstanbul
Anne – Baba Adı: Halise – Emrullah
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Kasım 2023 / Zap

Botan Raperîn – Sait Songülalp

Ciwan Welat yoldaşımız, kadim yurtseverliği adını tüm Kurdistan’a duyuran, Ferhat Kurtaylar ile başlayarak yüzlerce kahraman evladını özgürlük mücadelesinde şehit veren yurtsever Qoser ilçesinde yaşama gözlerini açtı. Ciwan yoldaşımız, önemli bir yurtseverlik merkezinde Kurdistan Özgürlük Mücadelesi’nin güçlü yurtseverlik duygularını ve bilincini edinerek büyüdü.  Ciwan yoldaşımızın kız kardeşi, dayısı, amcasının oğlu ve birçok yakını özgürlük mücadelesinin saflarına katıldı. 11 yıl boyunca okuyan Ciwan yoldaşımız, daha sonra sömürgeci soykırımcı Türk devletinin asimilasyon okullarını bıraktı. Bir işçi olarak metropollerde çalışan Ciwan yoldaşımız, hem emek olgusunu tanıdı, hem de işçilerin emeğinin nasıl sömürüldüğüne tanıklık etti. Ulusal duyguları güçlü yaşayan Ciwan yoldaşımız, DAİŞ çeteciliğinin Rojava’daki Kürt halkına uyguladığı vahşeti görünce acısının yüreğinin derinliklerinde hissetti. Mazlum Kürt halkının çektiği acılara daha fazla kayıtsız kalmamak, onurlu bir Kürt olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek ve DAİŞ çeteciliğinin halkımız üzerindeki zulmünü sonlandırmak üzere 2014 yılında Rojava Özgürlük Devrimi’ne katıldı.

Ciwan yoldaşımız güçlü yurtseverlik duygusu, vatan sevgisi ve gençlik enerjisi ile Rojava Özgürlük Devrimi’ni savunma mücadelesini üstlendi. Yüksek cesareti, tereddütsüz katılımı ve halkımızın özgürlüğüne olan bağlılığıyla mevziden mevziye koştu. Hareketli tim ve taburlarda yerini aldı. Sayısız özgürleştirme hamlesine katıldı. Dur durak bilmeden nefes nefese çetelere karşı savaştı. Ciwan yoldaşımız mücadele pratiği içinde pişen, kendisini emekle ve savaş içerisinde yaratan Apocu bir militan oldu. Kızgın savaş ortamında iki kez yaralandı, ancak erkenden iyileşip görevinin başına döndü. Ciwan yoldaşımız taktik zekası ve askerlik sanatına olan ilgisiyle komutanlık meziyetlerini bir bir edindi. Demokratik modernite gerillacılığının profesyonelleşmekten geçtiğinin bilinciyle kendisini eğitti ve sabotaj taktiğinde uzmanlaştı. Bu taktikle geliştirdiği eylemlerde çetelere ağır darbeler vurdu.

Ciwan yoldaşımız ulusallaşmış kişiliği ile Kürt ve Kurdistan için nerede bir görev varsa kendisini oradan sorumlu gördü. Kurdistan’ı bir bütün olarak ele aldı ve onu savunmak için büyük emekler verdi. Kuzey-Doğu Suriye’de DAİŞ çeteciliğinin sonunu getirdikten sonra, sömürgeci soykırımcı Türk devletinin Bakurê Kurdistan ve Medya Savunma Alanları’na dönük geliştirdiği saldırıları bertaraf etmek üzere yüzünü dağlara döndü. Yıllarca büyük fedakarlıklar temelinde savaşarak mücadele etmiş olsa da, Ciwan yoldaşımızın en büyük hayali Kurdistan dağlarında gerilla elbisesi giyerek mücadele etmekti. Bu hayalini ve devrimci sorumluluklarını pratikleştirebilmek üzere Medya Savunma Alanları’na geçti. Kurdistan’ın özgürleştirilmesinin sıradan bir katılımla olamayacağını, ancak fedailik çizgisinde mücadeleyle bunun mümkün olduğunun bilinci ile hareket etti ve eğitim ortamına katıldı. Kurdistan dağlarında yeniden yapılanma projesi temelinde Zîlanların çizgisinde kendisini eğitim ortamına katan Ciwan yoldaşımız çok güçlü bir düzey kazandı. Rojava Özgürlük Devrimi’nde kazandığı büyük birikim ve tecrübeyi yoldaşlarıyla paylaşarak ve aynı zamanda kendisini dönem gerillacılığı temelinde eğiterek devrimci görevlere hazır hale geldi. Ciwan yoldaşımız sadece kendisini eğitmekle kalmadı, aynı zamanda rol ve misyon sahibi bir devrimci olarak, yoldaşlarının eğitilmesinde de görev üstlendi.

Ciwan yoldaşımız, PKK’nin hakiki yoldaşlık duygusunu her şeyin üzerinde tutarak yoldaşlık hakikatinden pay sahibi olmaya çalıştı. PKK’yi PKK yapanın Rêber Apo ve şehitler ile doğru yoldaşlık yapmak olduğunu, bizleri güçlü kılan en büyük özelliğimizin Apocu yaşam tarzımız ve yoldaşlığımız olduğunu her zaman dile getirdi. Ciwan yoldaşımız PKK’nin yoldaşlık hakikatini sadece dile getirmekle kalmadı, en özlü bir biçimde yaşayıp yaşatarak komünal yaşamın öncülüğünü yaptı.

Apocu ideoloji temelinde kendisini her anlamda sorgulayıp eğiten Ciwan yoldaşımız, kadın özgürlük çizgisi karşısında da kendisini derinden sorgulayıp eğitti. Erkek egemen zihniyetinin şekillendirdiği geri ve geleneksel anlayışları aşmak, özgür erkek bilincine ve kişiliğine ulaşmak için önemli bir çabanın içerisinde oldu. Özgür kadın hakikati ile doğru yoldaşlık yapmak, özgürlük ölçülerini hakim hale getirmek ve özgür yaşamı güzelleştirmek için daima özeleştirel hareket etti. Özeleştirisini pratikte değişip dönüşerek verdi ve tüm yoldaşlarının büyük sevgi ve saygısını kazanan bir yoldaş güzeli oldu.

Halkımız ve hareketimiz üzerindeki düşman saldırılarının ve tehlikelerin farkında olan Ciwan yoldaşımız, nefes alışverişini bile halkımızın ve Önderliğimizin özgürlüğüne adamak üzere fedai bir ruhla hareket etti. Tereddütsüz bir biçimde işgal saldırılarına karşı durdu ve daima aktif eylemlerin içinde oldu. Girê Amediyê’de Şehîd Delil Zagros yoldaşımızla birlikte ve onun komutasında gerçekleşen onlarca eylemde yer aldı ve düşmana ağır darbeler vurdu. Ciwan yoldaşımız yüksek cesareti, taktik zekası, fedai ruhu ve zafere olan inancıyla işgalcilerin karşısına dikilen ve bu düşmanı sonuçsuz bırakan Apocu neferlerden biri oldu. Bu ruh ve cesaretle 20 Kasım 2023 günü düşmanın üzerine yürüyen, Girê Amediyê Devrimci Operasyonu’nun kollarından birinin komutanlığını yapan Ciwan yoldaşımız, işgalcilere ağır darbe vuran kahramanlardan biri oldu. Ciwan yoldaşımız düşmanın üzerine giderek, onlarca mevziyi düşürüp işgalcileri cezalandırırken çatışmada şehadete ulaştı. Ciwan yoldaşımız devrim mücadelesine katıldığı ilk günden şehadete ulaştığı an’a kadar daima fedai ruhla halkının hizmet eden, tüm benliğini halkımızın özgürlüğüne adayan ve bu uğurda yiğitçe savaşırken şehadete ulaşan fedai bir Kurdistan gerillası ve komutanı olarak mücadele tarihimizdeki yerini aldı.

Andok yoldaşımız Efrîn’de yurtsever bir ailede doğdu. Ailesinin ve yakın çevresinin yurtsever olmasından dolayı Andok yoldaşımız küçük yaştan itibaren partimiz PKK’yi duydu, tanıdı. Rejim okulunda okuduğu sırada Amed Zindan Direnişi’ni anlatan bir kitabı okumaya başlayan yoldaşımız, insanlık dışı işkencelere karşı Partimizin öncü kadrolarının gösterdikleri insanüstü direniş karşısında derinden etkilendi. Kitabın rejim tarafından yasaklı olmasından kaynaklı gizlilik içinde fakat büyük bir merakla okuyan Andok yoldaşımız, kitabı bitirdikten sonra çelişkiler yaşamaya başladı. Halkımızın onurlu bir gelecek sahibi olabilmesi için en değerli varlıkları olan canlarını düşmana karşı siper eden yoldaşlarımızın iradeli duruşları karşısında bir Kürt genci olarak kendi konumunu sorguladı. Bu sorgulamaları Andok yoldaşımızı uzun bir devrim yürüyüşünde de takip etti. Her defasında nasıl daha fazla mücadele edebileceğini, mücadelesini nasıl zirveye taşıyabileceğini sorguladı. İlk sorgulamalarının ardından yurtsever gençlik çalışmalarına dahil olan Andok yoldaşımız, Rojava Özgürlük Devrimi’nin başlaması ile birlikte çalışmalara daha aktif katılmaya başladı. Annesi, Andok yoldaşımızdaki devrim heyecanını gördüğünde onun militanlaşmaya doğru gittiğini hissetti.

Devrim çalışmalarına daha sonra kısa bir süre basın çalışmalarıyla devam eden Andok yoldaşımız, halkımızın kazanımlarına yönelik çete saldırılarının başladığı süreçlerde savunma birliklerine dahil oldu. Devrimden duyduğu heyecan, gençliğinin verdiği coşku ve düşmana karşı biriktirdiği büyük öfke Andok yoldaşımızın askeri alanda çabucak gelişmesini sağladı. Efrîn’e yönelik çete saldırılarına karşı mevzilerdeki yerini alan yoldaşımız, yetenekleriyle kısa sürede öne çıktı. Daha sonra Türk devletinin desteklediği çetelerin Heleb’e saldırması üzerine Andok yoldaşımız yüzünü bu tarihi kente döndü ve oradaki halkımızla birlikte direnişe katıldı. Uzun süren yoğun savaş sürecinde on binlerce çetenin saldırısını savuşturmaya başaran Andok ve Heleb’deki yoldaşları halkımızın tarihine geçen ilk şehir savaşında büyük bir başarı elde etti. Bu savaş sürecinde birçok değerli yoldaşını şehit veren Andok yoldaşımız biri ağır olmak üzere üç defa yaralandı. Fakat Apocu bir ruhla mücadele eden yoldaşımız, bu yaralarına rağmen hiçbir zaman mevzilerden kopmak istemedi. Cesareti, fedakarlığı ve savaş sanatındaki hünerleriyle Heleb halkımızın ve oradaki savaşçıların hafızasına kazınan Andok yoldaşımız, örnek bir devrimci olmayı başardı. Savaş meydanında her ne kadar başarılı olsa da kendisini hep eksik gören yoldaşımız, ancak Apocu felsefede derinleşerek bu eksikliğini giderebileceğine inandı. İdeolojisiz bir savaşın amacı olan özgür toplumu yaratmada yeterli olmayacağını gören yoldaşımız, bu anlamda ideolojik eğitim almak için büyük bir ısrarın sahibi oldu. Apocu ideolojiyi ancak onun kök saldığı Kurdistan dağlarında öğrenebileceğini belirten Andok yoldaşımız, bu temelde 2017 yılında yüzünü Kurdistan dağlarına döndü ve gerilla saflarına katıldı.

Kurdistan dağlarına gelme isteği büyük olan Andok yoldaşımız, dağa ayak atar atmaz bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışmalara dahil oldu. Dağ ve gerilla yaşamına uyum sağlamada zorluk yaşamayan yoldaşımız kısa sürede hemen her çalışmada yetkinleşti. Askeri anlamda edindiği engin savaş tecrübelerini yoldaşları ile paylaşmayı yoldaşlık görevi bilen Andok yoldaşımız, bu anlamda büyük bir çabanın sahibi oldu. Aynı zamanda kendisini eksik gördüğü konularda yoldaşlarından yardım alarak kendisini geliştirmeyi sürdürdü. Erkek egemenlikçi sistemin üzerinde yarattığı etkilerin farkında olan Andok yoldaşımız, özgür bir kişiliğe ulaşabilmesinin yolunun bu özelliklerden kurtulma olduğunun bilinciyle derin yoğunlaşmalar yaşadı. Önderliğimizin fiziki özgürlüğünü sağlamak, halkımızın yüz yıllardır uğruna mücadele ettiği özgürlüğüne kavuşturmak gibi büyük hedefleri olan Andok yoldaşımız, bu büyük amaçlarına ulaşabilmek için mücadelesini de büyütmesi gerektiğinin farkında oldu. Ancak fedailik tarzında bir mücadele ile amaçlarını gerçekleştirebileceğinin derin bilinciyle kendisini eğitti. Eğitimi bir mekanla veya süreç olarak ele almayan yoldaşımız yaşamın her anında kendisini eğitmek için çabaladı. Sömürgeci Türk devletinin Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırılarının arttığı süreçlerde gerillanın yenide yapılandırılması çalışmalarına aktif katılan Andok yoldaşımız, birçok yoldaşının da eğitimi ile ilgilendi. Hem hareketli gerilla timlerinin oluşturulması hem de tünel savaş taktiğinin başarılı bir şekilde yürütülmesi için büyük bir emeğin sahibi oldu. Uzun bir süre kaldığı Girê Amediyê Direniş Alanı’nın direniş kalelerinden birine dönüştürülmesinde eşsiz bir emeği olan Andok yoldaşımız, burada değerli komutanlarımız Delil Zagros ve Güven Dozalarla birlikle omuz omuza mücadele etme şansına erişti. Girê Amediyê Direniş Alanı’nda küçük büyük demeden her çalışmaya büyük bir aşkla koşan, emek vermeyi, alın teri dökmeyi birer özgürlük eylemi olarak ele alan Andok yoldaşımız bu güzel özellikleriyle yoldaşlarına örnek oldu. Savaş meydanındaki cesareti ve yeni dönem savaş taktiklerindeki yetkinliği ile işgalcilere karşı birçok başarılı eylemin koordine edilmesinden bizzat gerçekleştirilmesine kadar her boyutta emek sahibi oldu.

20 Kasım 2023 günü Girê Amediyê Direniş Alanı’nda gerçekleştirilen koordineli tim eyleminde de büyük bir cesaret ve fedai bir tarzla düşmanın üzerine giden Andok yoldaşımız, yüreğindeki büyük kini eylemdeki başarısına aktarmayı başardı. Onlarca düşman askerinin cezalandırıldığı başarılı eylemdeki rolü ile belirleyici olan Andok yoldaşımız, her zaman mücadelemizde hatırlanacak ve hayalleri mutlaka gerçekleştirilecektir.

Botan yoldaşımız aslen Sêrt’li yurtsever bir ailenin ferdi olarak İstanbul’da doğup büyüdü. Botan yoldaşımız ailesinin düşmanın özel savaş politikalarının sonucu olarak ekonomik nedenlerden dolayı İstanbul’a göç etmesi nedeniyle Kurdistan’da uzakta yetişti. Fakat köklü Botan kültürünü kalıtsal olarak taşıyan Botan yoldaşımız düşmanın tüm soykırım ve asimilasyon politikalarına karşı günü geldiğinde özüyle buluşmayı başardı. Yaşadığı ortamın Kürt gerçekliğinden uzak olması nedeniyle partimiz PKK’yi ancak lise yıllarında tanıma imkanı bulan Botan yoldaşımız, adeta en değerli varlığını bulmuşçasına büyük bir aşk ve heyecanla kendisini Partimizi tanımaya ve öğrenmeye adadı. Kısa bir sürede Rêber Apo, PKK ve Kürt gerçekliğini kavrayan Botan yoldaşımız, her onurlu Kürt genci gibi halkımızın varlık mücadelesine dahil oldu. İlk olarak yurtsever, devrimci gençlik çalışmalarına katıldı. Bu çalışmalarda önemli oranda ideolojik, örgütsel birikim elde etti. Canlı kişiliği ve mücadeledeki net duruşu ile kendisi gibi metropollere göç etmek zorunda kalan birçok Kürt gencini etkilemeyi başardı. Rojava Özgürlük Devrimi’ne yönelik çete saldırılarının arttığı 2014 yılında kendisini halkımızın özgürlüğüne adayan bir militan olarak daha etkili bir mücadeleye atılma kararlaşmasına ulaştı. Bu temelde 2015 yılında Amed’den gerilla saflarına katıldı.

Bakurê Kurdistan’da gerilla saflarına katılan Botan yoldaşımız, bunun avantajlarını kısa sürede kavradı. Kendisinden tecrübeli onlarca yoldaşından gerilla yaşamına ve savaşına dair önemli dersler aldı. Rêber Apo’nun özgürlük felsefesini burada daha derinlikli ve birebir yaşamın içinden öğrendi. Bu anlamda daha gerilla saflarında yeni olmasına rağmen onlarca yılın mücadele tecrübesinden yararlanmayı başardı. Rojava ve Şengal’de çetelerin halkımıza yönelik gerçekleştirdiği katliamlara karşı mücadele etmeyi temel hedefi yapan Botan yoldaşımız, Amed’de kısa bir süre kaldıktan sonra aynı yıl savaşın en yoğun olduğu bir süreçte Rojava alanına geçerek çetelere karşı yürütülen direnişe katıldı. Başta Kobanê olmak üzere Rojava’nın birçok alanına çetelerin yenilgiye uğratılmasında emek sahibi oldu. Birçok devrimci hamlede yer alan Botan yoldaşımız, askeri anlamda önemli bir tecrübenin sahibi oldu. Birçok silahı kullanmanın yanı sıra, savaş taktiklerinde de derinleşen Botan yoldaşımız, cesareti ve askeri yetenekleriyle yetkin bir savaşçı olmayı başardı. 2017 yılına kadar Rojava alanında mücadele yürüten Botan yoldaşımız; halkımızın azılı düşmanı, varlığını halkımızın yokluğu üzerinde oluşturmaya çalışa soykırımcı Türk devletine karşı savaşmak üzere yüzünü bir kez daha dağlara döndü.

Medya Savunma Alanları’na geçen yoldaşımız, burada hem askeri tecrübelerini yoldaşlarıyla paylaşmak hem de ideolojik anlamda daha derinleşmek için eğitim sürecine dahil oldu. Eğitim sürecinde Önderliğimizin ideolojisinin yanında mücadele tarzını da daha derinlikli öğrenme fırsatı bulan Botan yoldaşımız, zaferin ancak fedai tarzda bir mücadele ile elde edilebileceğine kanaat getirdi. Rêber Apo’nun fedai yaşam tarzını örnek alarak mücadelemizde değer yaratan Egîd (Mahsum Korkmaz) ve Zîlan (Zeynep Kınacı) fedailiğini örnek alan Botan yoldaşımız, büyük bir sabır ve eşsiz bir emekle fedai militan kişiliğini kendisinde oluşturmaya başladı. “Bizleri ölümsüzleştiren yaşamda yarattığımız değerlerdir” diyen Botan yoldaşımız, her bir yoldaşında unutulmaz izler bırakmayı başardı. Bulunduğu her ortama rengini vermeyi başaran Botan yoldaşımız, içten ve dürüst katılımı ile tüm yoldaşlarının sevgi ve saygısını kazanmayı başardı. Kendisini sürekli geliştirmeyi esas alan yoldaşımız yetenekleriyle birçok önemli çalışmada yer alarak örnek bir militan olmayı başardı. Sömürgeci Türk devletinin halkımıza yönelik katliamlarına cevap vermek ve özgürlük mücadelemizde şehadete ulaşan yoldaşlarımızın intikamını almak için kendisini sürekli hazırlayan Botan yoldaşımız, Zîlanca vuruş tarzına ulaşmak için çaba harcar. Her anını kendisini ideolojik ve askeri olarak oluşturmakla geçiren yoldaşımız, fedailiği yaşam tarzı haline getirdi.

Düşmanın Metîna, Zap ve Avaşîn’e yönelik saldırılarının arttığı süreçte birbirinden değerli yoldaşlarımızın kahramanca savaşarak şehadete ulaşması, Botan yoldaşımızı derinden etkiledi. Birlikte uzun bir süre çalışma yürüttüğü bazı yoldaşlarının şehadeti Botan yoldaşımızın intikam hırsını daha da biledi. Bu temelde savaşın en yoğun yaşandığı alanlardan biri olan Şehîd Delîl Batı Zap Bölgesi’ne geçti. Burada Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki savaş tünellerinde savaşa katılan Botan yoldaşımız, düşmana karşı gerçekleştirilen birçok eyleme katıldı. Bu eylemlerdeki cesareti, atikliği ve taktik zenginliği ile öne çıktı. Bulunduğu konumun ve üstlendiği tarihi sorumluluğun farkındalığıyla her geçen gün mücadelesini daha da büyütmenin çabasında olan Botan yoldaşımız, “Bugün tüm dünyanın gözü, kulağı fedailerin mücadelesindedir” diyerek içerisinde yer aldığı çetin savaşın anlamını ifade etti.

Düşmanın ancak Şehîd Sara, Şehîd Rûken, Şehîd Rojhat ve Şehîd Erdal yoldaşlarımızın mücadele ruhuyla yenilgiye uğratılıp halkımızın ve Önderliğimizin fiziki özgürlüğünün gelişebileceğine inanan Botan yoldaşımız, bu fedai şehitlerimizin mücadele tarzını esas alarak savaştı. 20 Kasım 2023 günü Girê Amediyê Direniş Alanı’nda gerçekleştirilen devrimci operasyona bu yoğunlaşma ile katılan Botan yoldaşımız düşmana atlan her kurşunun Önderliğimizin fiziki özgürlüğüne bir adım daha yaklaşma anlamına geldiğinin bilinciyle fedaice düşmanın üzerine yürüdü. Onlarca düşman askerinin cezalandırıldığı bu eylemlerde ağır yaralanan Botan yoldaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadete ulaştı.

25 Kasım 2023

HPG Basın İrtibat Merkezi