Ararat Serhed Yoldaşımızı Saygıyla Anıyoruz

       

Ararat yoldaşımız Erzirom ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Erzirom’un Qereçoban ilçesinden olan Ararat yoldaşımız ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etmek zorunda kalmıştır. Burada büyüyen Ararat yoldaşımız kendi toplumsallığından ve özünden asla kopmamıştır. Serhat halkının kadim toplumsal değerlerini kişiliğine yedirdiği için kapitalist modernite sistemi içerisinde kolay kolay asimile olmamış ve kendisini korumayı bilmiştir. Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’nin yükselişe geçmesi, Ortadoğu’yu ve dünyadaki birçok gelişmeyi etkiler hale gelmesi Ararat yoldaşımızı da etkilemiştir. Özellikle PKK’nin yeni özgür yaşamının ve PKK yoldaşlığının cazibesi Ararat yoldaşımızı etkilemiş ve hareketimize ilgi duymasına neden olmuştur.

Bu temelde ilgi ve arayışını güçlendiren Ararat yoldaşımız, onurlu bir Kürt genci olarak yerinin Kürdistan dağları olduğuna karar vererek gerilla saflarına katılmıştır. Metropollerden gelip Kürdistan dağlarında kendi toprağıyla, öz benliğiyle ve yoldaşlarıyla buluşması Ararat yoldaşımızda yeniden dünyaya gelmiş gibi bir his yaratmıştır. Gerçekten de kendisini yeniden yaratma temelinde ele alan Ararat yoldaşımız hem PKK’nin yaşam ölçülerini içselleştirmede, hem de gerilla taktiklerini öğrenmede erkenden gelişme kaydetmiştir. Heyecanlı ve dinamik kişiliğiyle sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışan Ararat yoldaşımız kendisini günbegün yetkinleştirmiştir. Heftanin’de başladığı gerillacılık yaşamına Zap alanında devam etmiş, burada da başarılı bir pratiğin sahibi olmuştur. Ararat yoldaşımız tüm Serhat gençliğine örnek olacak bir duruşun sahibi olarak son nefesine kadar da ülkesi ve halkı için mücadele ederek şehitler kervanına katılmıştır.

Ararat yoldaşımızı binbir emekle yetiştirip Kürdistan Özgürlük Mücadelesine katan değerli ailesi, evlatları ile ne kadar gurur duysalar yeridir. Çünkü Ararat yoldaşımız önündeki tüm yaşam olanaklarını bir kenara bırakarak halkımızın özgürlük davasına koşmuştur. Böylesi kutsal bir mücadele için karar kılıp katılan Ararat yoldaşımızın başta değerli ailesi olmak üzere tüm yurtsever Erzirom ve Kürdistan halkımıza başsağlığı diliyoruz.

Kod Adı: Ararat Serhed
Adı Soyadı: Yemlihan Levent
Doğum Yeri: Erzirom
Anne – Baba Adı: Hatun – Ömer
Şehadet Tarihi ve Yeri: 5 Ekim 2016 / Zap

 11 Nisan 2022

HPG Basın İrtibat Merkezi

Kategori: Şehit Anıları