ARARAT SERHED YOLDAŞIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ

       

Kürdistan Özgürlük Mücadelesi, ortaya çıktığı ilk günden itibaren en zor koşullar altında halkımızın özgürlük umutlarını zaferle taçlandırmak için bedel ödemekten çekinmeden Önderlik ve şehitler çizgisinde yürüyen on binlerce militanın yarattığı emsalsiz bir zafer yürüyüşüdür. Ararat yoldaşımız, yaşamı, savaşı ve hakikat arayışıyla bu kutsal direniş çizgisinde yürümüş ve şehitler kervanına katılarak yıldızlaşmış, halkımızın onurlu tarihinde en seçkin yiğitler arasında yerini almıştır.

Bazîd’de dünyaya gelen Ararat yoldaşımız, yurtsever kültür ve ahlakın diri olduğu bir aile ve çevrede büyümüştür. Erken yaşlarda Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’ni tanıyan ve genç bir Kürt kadını olarak kadını sistem içinde yok sayan ataerkil zihniyete karşı her zaman mücadele içinde olan Ararat yoldaşımız, gerçek özgürlüğün ancak Önder Apo felsefesinde yürütülecek keskin ve sürekli mücadeleyle yürütüleceği gerçeğini bilince çıkarmıştır. TC metropolü İstanbul’da üniversite okuduğu yıllarda gençlik çalışmalarına katılan yoldaşımız, Kürt gençlerinin özelde genç Kürt kadınlarının bilinçlenerek mücadele saflarına akmasında büyük emek sahibi olmuştur. TC’ye bağlı DAİŞ çetelerinin Rojava Özgürlük Devrimi’ni yok etme temelinde başlattığı saldırılar karşısında devrim kazanımlarının ancak savaşılarak korunabileceğini gören Ararat yoldaşımız bu temelde 2016 yılında yüzünü Kürdistan’ın kadim dağlarına dönerek gerilla saflarına katılmıştır. Yeni savaşçı eğitiminden sonra PKK ve PAJK çizgisinde derinleşmek için büyük bir yoğunlaşma yaşayan yoldaşımız, düşünsel yoğunlaşmasını savaşına ve yaşamına aktarmıştır. 2016 yılında kuzeni Sarya Jiyan’ın (Evin İğircik) şehit düşmesi yoldaşımız Ararat’ın daha güçlü bir katılım sahibi olmasının zemini olmuştur. Şehitlere ancak daha fazla partileşerek ve mücadele çizgisini yükselterek cevap olunabileceği gerçeğini gören Ararat yoldaşımız, fedaileşerek Parti çizgisine katılmıştır. Ararat yoldaşımız, derin kavrayış ve düşünce gücüyle kısa sürece büyük bir gelişme sağlamış, emekçi ve mütevazi kişiliğiyle bütün yoldaşlarının sevgi ve saygısını kazanmıştır. Genç bir Önderlik fedaisi olarak Kadın Özgürlük İdeolojisi’nde derinleşen yoldaşımız, bulunduğu her ortamda Parti çizgisinin temsilcisi olayı başarmıştır.

Fedaileşerek ölümsüz şehitlerimiz arasına katılan Ararat yoldaşımızın başta değerli ailesi olmak üzere bütün yurtsever halkımıza başsağlığı diliyor, Ararat yoldaşımızın fedai çizgisinin takipçisi olarak mücadelemizi zaferle sonuçlandıracağımızın sözünü bir kez daha yineliyoruz.

Kod Adı: Ararat Serhed
Adı Soyadı: Şevin İğircik
Doğum Yeri: Agirî
Anne – Baba Adı: Zinnet – Reşit
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Şubat 2017 / Zap

13 Nisan 2022

HPG Basın İrtibat Merkezi

Kategori: Şehit Anıları